Padre Varsity Athletics Championships

CCS Championships

Varsity CCS Championships


#
Sport
Year
Team/Individual
Event
1Swimming1969Tom McBreen400 Freestyle
2Swimming1970Ron Longinotti100 Butterfly
3Swimming1970Tom McBreen400 Freestyle
4Swimming1970Tom McBreen200 Freestyle
5Track and Field1970Lynn SwannLong Jump
6Track and Field1972Jack Wandro880 Yard
7Cross Country1975Team
8Golf1978Gerald GutknechtMedalist
9Swimming1979Ken Foss200 Freestyle
10Baseball1984Team
11Swimming1985Ray Looze200 Freestyle
12Swimming1986Ray Looze200 Freestyle
13Swimming1986Ray Looze100 Breaststroke
14Wrestling1987Dan Burgett175 lb.
15Football1990Team- Division 1-3A
16Swimming1990Ed Maierhofer100 Breaststroke
17Basketball1991Team- Division I
18Baseball1991Team- Division I
19Swimming1991Ed Maierhofer100 Breaststroke
20Wrestling1992Erick Vera152 lb.
21Baseball1993Team- Division I
22Baseball1994Team- Division I
23Swimming1994Sean Fatooh100 Breaststroke
24Cross Country1996Team- Division II
25Swimming1996Chad Olson, Brian Rafferty,
Paul Spinale & Leffie Crawford
200 Medley Relay
26Swimming1996Leffie Crawford100 Butterfly
27Cross Country1997Team- Division II
28Swimming1997Chad Olson, Carl Crawford,
Paul Spinale & Leffie Crawford
200 Medley Relay
29Swimming1997Leffie Crawford100 Butterfly
30Swimming1997Leffie Crawford50 Freestyle
31Baseball1998Team- Division I
32Swimming1998Leffie Crawford100 Butterfly
33Swimming1998Leffie Crawford50 Freestyle
34Basketball2000Team- Division I
35Golf2000Team
36Golf2001Team
37Track and Field2001Colin Gaul, Angelo Fobbs-Valentino,
Tom Darcy & Tony Martinelli
4 x 400 Relay
38Cross Country2001Team- Division I
39Cross Country2002Team- Division I
40Cross Country2002Dominic VoglDivision I
41Track and Field2003Team
42Track and Field2003Angelo Fobbs- Valentino400 Meter
43Basketball2004Team- Division II
44Cross Country2004Team- Division I
45Basketball2005Team- Division I
46Golf2005Team- Co-Champions
47Track and Field2005Aven WrightTriple Jump
48Basketball2006Team- Division I
49Golf2006Team
50Wrestling2008Hanna Malak189 lb.
51Tennis2008Spencer TalmadgeChampion
52Baseball2009Team- Division I
53Football2011Team- Division I
54Wrestling2012Tim Glauninger220 lb.
55Football2013Team-Open Division
56Golf2013Isaiah SalindaMedalist
57Track and Field2013Jonathan BeeringShot Put
58Soccer2014Team- Division II Co-Champions
59Track and Field2014Marcus Alvarez, Jeremiah Testa,
Armon Plummer & Kyle Orloff
4 x 400 Relay
60 Basketball 2015 Team- Open Division
61Swimming2015Joe Kmak100 Breaststroke
62Track and Field2015Noriega Moffett, Armon Plummer, Marcus Alvarez, & Jermiah Testa4 x 400 Relay
63Wrestling2016Dominick Christmas195 lb.
64Track and Field2016Talon Galvez-BennettPole Vault
65Track and Field2016Noriega Moffett, Jeremiah Testa, Scott Fitzpatrick & Armon Plummer4 x 400 Relay
66Football2016Team - Open Division II
67Soccer2017Team - Division II
68Track and Field2017Parker McDonaldHigh Jump
69Track and Field2017Scott Fitzpatrick, Tyler Mak, Anthony Ovalle
& Brendon Carbullido
4 x 400 Relay
70Football2017Team - Open Division II

WCAL Team Championships

Varsity WCAL Team Championships

# Sport Year
1 Football 1968 Team
2 Swimming 1968 Team
3 Football 1969 Team
4 Swimming 1969 Team
5 Swimming 1970 Team
6 Tennis 1970 Team
7 Swimming 1971 Team
8 Tennis 1971 Team
9 Football 1972 Team*
10 Swimming 1972 Team
11 Swimming 1973 Team
12 Cross Country 1974 Team
13 Swimming 1974 Team
14 Cross Country 1975 Team
15 Golf 1975 Team*
16 Swimming 1975 Team
17 Cross Country 1976 Team
18 Baseball 1977 Team
19 Baseball 1980 Team
20 Soccer 1980 Team
21 Golf 1981 Team
22 Baseball 1984 Team
23 Baseball 1985 Team
24 Wrestling 1987 Team
25 Baseball 1990 Team
26 Golf 1990 Team
27 Tennis 1990 Team
28 Baseball 1991 Team
29 Soccer 1991 Team
30 Baseball 1992 Team
31 Swimming 1995 Team*
32 Baseball 1997 Team
33 Baseball 1998 Team*
34 Golf 1998 Team*
35 Golf 2000 Team*
36 Baseball 2001 Team*
37 Golf 2001 Team*
38 Soccer 2001 Team*
39 Football 2002 Team*
40 Volleyball 2002 Team
41 Baseball 2003 Team*
42 Basketball 2003 Team*
43 Cross Country 2003 Team*
44 Baseball 2004 Team*
45 Basketball 2004 Team*
46 Basketball 2005 Team*
47 Golf 2005 Team*
48 Baseball 2006 Team*
49 Football 2006 Team*
50 Baseball 2007 Team*
51 Golf 2007 Team
52 Wrestling 2007 Team*
53 Baseball 2008 Team*
54 Football 2008 Team*
55 Baseball 2009 Team
56 Soccer 2010 Team*
57 Baseball 2012 Team*
58 Baseball 2013 Team*
59 Football 2013 Team*
60 Tennis 2013 Team*
61 Wrestling 2013 Team
62 Football 2014 Team*
63 Baseball 2016 Team*
64 Wrestling 2016 Team*
65 Football 2016 Team*
66Wrestling2017Team
67Football2017Team
*Team-Co-Championship

Additional League Team Championships

Varsity Additional League Team Championships


# Sport Year League
1 Football 1948 Team* CCAL
2 Football 1949 Team CCAL
3 Baseball 1950 Team CAL
4 Baseball 1951 Team CAL
5 Football 1951 Team CAL
6 Football 1952 Team CAL
7 Baseball 1953 Team CAL
8 Football 1954 Team CAL
9 Football 1956 Team CAL
10 Track 1957 Team CAL
11 Baseball 1959 Team CAL
12 Baseball 1960 Team CAL
13Golf1960TeamCAL
14 Football 1961 Team CAL
15 Track 1961 Team CAL
16 Baseball 1962 Team* CAL
17 Football 1962 Team CAL
18 Track 1962 Team CAL
19 Soccer 1966 Team NPSL
20 Soccer 1967 Team NPSL
21Swimming1967TeamCAL
22 Swimming 1983 Team PAL
23 Water Polo 1983 Team PAL
24 Swimming 1984 Team PAL
25 Water Polo 1984 Team PAL
26 Swimming 1985 Team PAL
27 Water Polo 1985 Team PAL
28 Water Polo 1986 Team* PAL
29 Water Polo 1988 Team PAL
30 Swimming 1989 Team PAL
31 Swimming 1990 Team PAL
32 Swimming 1991 Team PAL
33 Volleyball 1994 Team SERV
34 Volleyball 1995 Team League
35 Water Polo 1989 Team* PAL
*Team-Co-championship
CCS-Central Coast Section
WCAL-West Catholic Athletic League
CCAL-California Catholic Athletic League
CAL-Catholic Athletic League
PAL-Peninsula Athletic League
NPSL-North Peninsula School League

WCAL-PAL Individual Championships

Varsity WCAL-pal Individual Championships

# Sport Year Team/Individual Event/Score
1 Swimming 1968 Bill Archbold 100 Backstroke
2 Swimming 1968 Mark Brenner 100 Breaststroke
3 Swimming 1968 Tom McBreen 200 IM
4 Swimming 1968 Tom McBreen 100 Freestyle
5 Swimming 1968 Mike Roth 100 Butterfly
6 Swimming 1968 Bill Archbold, Mark Brenner,
Mike Roth & Kevin McNamara
200 Medley Relay
7 Diving 1969 Jim Roth Diving
8 Swimming 1969 Tom McBreen 200 IM
9 Swimming 1969 Tom McBreen 100 Freestyle
10 Swimming 1969 Frank Gillis 200 Freestyle
11 Swimming 1969 Frank Gillis 400 Freestyle
12 Swimming 1969 Ian Loveseth 50 Freestyle
13 Swimming 1969 Mark Brenner 100 Breaststroke
14 Swimming 1969 Kevin Baran, Mark Brenner,
Mike Roth & Tom McBreen
200 Medley Relay
15 Track and Field 1969 Tom Scott, Michael Rocchi,
Lynn Swann & John Kavanaugh
4x440 yd Relay
16 Track and Field 1969 Lynn Swann Long Jump
17 Track and Field 1969 Robert Genevro 440 yd
18 Swimming 1970 Ian Loveseth 50 Freestyle
19 Swimming 1970 Ian Loveseth 100 Freestyle
20 Swimming 1970 Tom McBreen 200 IM
21 Swimming 1970 Tom McBreen 100 Freestyle
22 Swimming 1970 Ian Lovesseth, FrankGillis,
Rick Longinotti & Tom McBreen
400 Free Relay
23 Tennis 1970 Gordon Collins/Peter Meuel Doubles
24 Track and Field 1970 Lynn Swann Long Jump
25 Track and Field 1970 Lynn Swann 180 yd Low Hurdles
26 Track and Field 1970 Victor Massa Mile
27 Swimming 1971 Marc Basanez 200 IM
28 Swimming 1971 Jeff Bendig 100 Breaststoke
29 Swimming 1971 Dan Brown 100 Butterfly
30 Swimming 1971 Frank Gillis 200 Freestyle
31 Swimming 1971 Ron Longinotti 400 Freestyle
32 Swimming 1971 Barry Roth 50 Freestyle
33 Swimming 1971 Barry Roth 100 Freestyle
34 Swimming 1971 Matt Sullivan 100 Backstroke
35 Swimming 1971 Marc Basanez, Jeff Bendig,
Dan Brown & Matt Sullivan
200 Medley Relay
36 Swimming 1971 Steve Yerkes, Ron Longinotti,
Frank Gillis & Barry Roth
400 Free Realy
37 Tennis 1971 Bill Randal/Nick Sikeotis Doubles
38 Track and Field 1971 William Wandro 880 yd
39 Swimming 1972 Chris Butler 50 Freestyle
40 Swimming 1972 Fred Farley 100 Breaststroke
41 Swimming 1972 Ron Longinotti 200 Freestyle
42 Swimming 1972 Ron Longinotti 400 Freestyle
43 Swimming 1972 Jon Powell 100 Butterfly
44 Swimming 1972 Barry Roth 100 Freestyle
45 Swimming 1972 Matt Sullivan 100 Backstroke
46 Swimming 1972 Matt Sullivan, John Elwood,
Jon Powell & Barry Roth
200 Medley Relay
47 Swimming 1972 Barry Roth, Chris Butler,
Jon Powell & Ron Longinotti
400 Free Relay
48 Track and Field 1972 John Meyersieck Pole Vault
49 Track and Field 1972 James Biscoe Long Jump
50 Diving 1973 Dan Hennessy Diving
51 Swimming 1973 Chris Butler 50 Freestyle
52 Swimming 1973 Mike Rhinehart 100 Butterfly
53 Swimming 1973 Matt Sullivan 100 Backstroke
54 Swimming 1973 Matt Sullivan, Tim Mascheroni,
Jon Powell & Chris Butler
200 Medley Relay
55 Tennis 1973 Jim Dwyer/Nick Sikeotis Doubles
56 Swimming 1974 Chris Butler 100 Freestyle
57 Swimming 1974 John Elwood 100 Breaststroke
58 Swimming 1974 Jon Powell 50 Freestyle
59 Swimming 1974 Jon Powell 100 Butterfly
60 Swimming 1974 Matt Sullivan 100 Backstroke
61 Swimming 1974 Matt Sullivan 100 Freestyle
62 Swimming 1974 Dan Morris, Tim Mascheroni,
Jon Powell & Chris Butler
200 Medley Relay
63 Swimming 1974 Mike Rhinehart, Don Thornhill,
Tom Wilson & Jon Powell
400 Free Relay
64 Track and Field 1974 Jim Walsh 220 yd
65 Track and Field 1974 Rickey Morris, Richard Moye,
Michael Banks & Jim Walsh
4x110 yd Relay
66 Cross Country 1974 Gerry Harnett 15:35
67 Golf 1975 Jim Kane 75
68 Diving 1975 Dan Hennessy Diving
69 Swimming 1975 Tim Mascheroni 100 Breaststroke
70 Track and Field 1975 Gerry Harnett Mile
71 Cross Country 1975 Rick Pincombe 15:26
72 Cross Country 1976 Stan Ross 15:22
73 Golf 1976 Jim Kane 74
74 Swimming 1976 Gary King 200 Freestyle
75 Swimming 1976 Larry Baratte 200 IM
76 Swimming 1976 Tim Mascheroni 50 Freestyle
77 Swimming 1976 Tim Mascheroni 100 Breaststroke
78 Swimming 1976 Evan Kirschner 500 Freestyle
79 Swimming 1976 Gary King, Evan Kirschner,
Larry Baratte & Steve Gustafson
400 Free Relay
80 Track and Field 1976 Larry Pincombe 2 mile
81 Track and Field 1976 Stan Ross Mile
82 Track and Field 1976 Dave Lucha, Bob Wandro,
Mike LaForge & Shay Sodek
4x440 yd Relay
83 Golf 1977 Tim Parun 75
84 Swimming 1977 Larry Baratte 100 Backstroke
85 Swimming 1977 Larry Baratte 200 IM
86 Swimming 1977 Evan Kirschner 200 Freestyle
87 Swimming 1977 Evan Kirschner 500 Freestyle
88 Swimming 1977 Geoff Tayler 50 Freestyle
89 Swimming 1977 Geoff Tayler 100 Freestyle
90 Swimming 1977 Jim Fregosi, Chris Near,
Ed Schmidt & Geoff Tayler
200 Medley Relay
91 Swimming 1977 Ken Foss, Steve Gustafson,
Evan Kirschner & Larry Baratte
400 Free Relay
92 Track and Field 1977 Stan Ross Mile
93 Track and Field 1977 Stan Ross 880 yd
94 Track and Field 1977 Mike LaForge 330 Low Hurdles
95 Track and Field 1977 Mike LaForge, Andy Damonte,
Tom Bruno & David Kniffin
4x440 yd Relay
96 Swimming 1978 Ken Foss 200 Freestyle
97 Swimming 1978 Ken Foss, Geoff Tayler,
Jim Fregosi & Chris Hayhurst
400 Free Relay
98 Track and Field 1978 Andy Damonte 440 yd
99 Track and Field 1978 Blair Calhoun Triple Jump
100 Track and Field 1978 George Sigigie 220 yd
101 Track and Field 1978 Dennis Shaughnessy 880 yd
102 Diving 1980 Mike Niederhofer Diving
103 Tennis 1980 Scott Vipond Singles
104 Track and Field 1980 Rob Siguenza 100 yd
105 Track and Field 1980 Rob Siguenza 220 yd
106 Track and Field 1980 Doug Smith 330 m Low Hurdles
107 Track and Field 1980 Rob Siguenza, Tony Malone,
Doug Smith & George Sigigie
4x440 yd Relay
108 Golf 1981 Pete Susnow 75
109 Diving 1981 Scott Price Diving
110 Track and Field 1981 Doug Smith, Andrew Byrne,
Ron Castle & Mike Meredith
4x400 m Relay
111 Diving 1982 Scott Price Diving-SPAL
112 Track and Field 1982 Lester Branson 330 Low Hurdles
113 Track and Field 1982 Bruce Furakawa Triple Jump
114 Track and Field 1982 Dan Usher Shot Put
115 Track and Field 1982 Lawrence Otto Pole Vault
116 Wrestling 1983 Rich Bassi 112 lb.
117 Swimming 1983 Mike Marques, Lee Concepcion,
Ray Looze & Guy Concepcion
200 Medley Relay-PAL
118 Swimming 1983 Mike Marques 100 Backstroke-PAL
119 Swimming 1983 Guy Concepcion 100 Breaststroke-PAL
120 Track and Field 1983 Lester Branson 330 yd Low Hurdles
121 Track and Field 1983 Rob Wickstrom Mile
122 Wrestling 1984 Rich Bassi 119 lb.
123 Wrestling 1984 Dan Burgett 154 lb.
124 Swimming 1984 Roger Halualani, Mike Marques,
Bob Greene & Lee Concepcion
200 Medley Relay-PAL
125 Swimming 1984 Lee Concepcion 100 Breaststroke-PAL
126 Swimming 1984 Lee Concepcion 200 IM-PAL
127 Swimming 1984 Ray Looze 100 Backstroke-PAL
128 Track and Field 1984 Rob Wickstrom Mile
129 Wrestling 1985 Rich Bassi 126 lb.
130 Wrestling 1985 Dan Burgett 160 lb.
131 Swimming 1985 Lee Concepcion 100 Breaststroke-PAL
132 Swimming 1985 Lee Concepcion 200 IM-PAL
133 Swimming 1985 Guy Concepcion 200 Free-PAL
134 Swimming 1985 Guy Concepcion 500 Free-PAL
135 Swimming 1985 Lee Concepcion, Bob Connin,
Mike Thompson & Ted Morton
200 Medley Relay-PAL
136 Swimming 1985 Jerry Horstmeyer, Ray Looze,
Todd Heinzen & Guy Concepcion
400 Free Relay-PAL
137 Wrestling 1986 Dan Burgett 175 lb.
138 Swimming 1986 Guy Concepcion 200 Free-PAL
139 Swimming 1986 Guy Concepcion 100 Breaststroke-PAL
140 Swimming 1986 Ray Looze 200 IM-PAL
141 Swimming 1986 Ray Looze 100 Backstroke-PAL
142 Swimming 1986 Chris Waizenegger, Ray Looze,
Guy Concepcion & Jerry Horstemeyer
400 Free Relay-PAL
143 Wrestling 1987 Mark Vella 126 lb.
144 Wrestling 1987 Paul Olson 141 lb.
145 Wrestling 1987 Dan Burgett 175 lb.
146 Wrestling 1987 Rob Waldschmidt 191 lb.
147 Wrestling 1988 Chris Chritoforidis 132 lb.
148 Wrestling 1988 Adam Kain 175 lb.
149 Wrestling 1988 Andy Cost 191 lb.
150 Swimming 1988 Chris Waizenegger 200 Freestyle-PAL
151 Swimming 1988 Chris Waizenegger 100 Freestyle-PAL
152 Swimming 1988 Rich Bricker 200 IM-PAL
153 Swimming 1988 Rich Bricker 500 Freestlye-PAL
154 Swimming 1988 Kevin Trosian 50 Freestyle-PAL
155 Swimming 1988 Mike Kanakis, Rich Bricker,
Kevin Trosian & Chris Waizenegger
400 Free Relay-PAL
156 Wrestling 1989 Chris Chritoforidis 132 lb.
157 Wrestling 1989 Tony Biagi 175 lb.
158 Track and Field 1989 Erik Halterman Discus
159 Track and Field 1989 Erik Halterman Shot Put
160 Swimming 1989 Chris Waizenegger 200 Free-PAL
161 Swimming 1989 Rich Bricker 200 IM-PAL
162 Swimming 1989 Mike Kanakis 100 Fly-PAL
163 Swimming 1989 Chris Waizenegger 500 Free-PAL
164 Swimming 1989 Evan Leach 100 Breaststroke-PAL
165 Swimming 1989 Kevin Trosian, Sean Renault,
Mike Kanakis & Chris Waizenegger
400 Free Relay-PAL
166 Cross Country 1989 Phil Kilbridge 15:37
167 Wrestling 1990 Michael Klobuchar 138 lb.
168 Wrestling 1990 Kip Taylor 154 lb.
169 Wrestling 1990 Tony Biagi 175 lb.
170 Golf 1990 Damon Lewis 77
171 Golf 1990 Bobby Pool 77
172 Swimming 1990 Sean Renault 200 Freestyle-PAL
173 Swimming 1990 Sean Renault 500 Freestyle-PAL
174 Swimming 1990 Rich Bricker 200 IM-PAL
175 Swimming 1990 Rich Bricker 100 Butterfly-PAL
176 Swimming 1990 Ed Maierhofer 100 Breaststroke-PAL
177 Swimming 1990 Jim Nicholas, John Domine,
Rich Bricker & Sean Renault
400 Free Relay-PAL
178 Wrestling 1991 Erick Vera 152 lb.
179 Swimming 1991 Sean O'Hara, Ed Maierhofer,
Rich Bricker & Sean Renault
200 Medley Relay-PAL
180 Swimming 1991 Sean Renault 200 Freestyle-PAL
181 Swimming 1991 Rich Bricker 200 IM-PAL
182 Swimming 1991 Sean Renault 500 Freestyle-PAL
183 Swimming 1991 Rich Bricker 100 Backstroke-PAL
184 Swimming 1991 Ed Maierhofer 100 Breaststroke-PAL
185 Track and Field 1991 Jon Wellington Long Jump
186 Wrestling 1992 Erick Vera 152 lb.
187 Swimming 1992 Sean Renault 500 Freestyle
188 Swimming 1992 Sean Fatooh 100 Breaststroke
189 Cross Country 1992 Dan Boehle 15:44
190 Wrestling 1993 Eric Mainini HWT
191 Track and Field 1993 Dan Boehle 800 m
192 Track and Field 1993 Dan Boehle 1600 m
193 Track and Field 1993 Francis Montes Long Jump
194 Swimming 1993 Sean Fatooh 100 Breaststroke
195 Wrestling 1994 Chris Vera 145 lb.
196 Wrestling 1994 Eric Mainini HWT
197 Swimming 1994 Anthony Garrett 100 Breaststroke
198 Swimming 1994 Sean Fatooh 100 Breaststroke
199 Track and Field 1994 Ben Elfert 400 m
200 Swimming 1995 Anthony Garrett 50 Freestyle
201 Swimming 1995 Leffie Crawford 100 Butterfly
202 Wrestling 1996 Tony Lorber 130 lb.
203 Swimming 1996 Chad Olson, Brain Rafferty,
Paul Spinale & Leffie Crawford
200 Medley Relay
204 Swimming 1996 Leffie Crawford 100 Butterfly
205 Swimming 1996 Leffie Crawford, Brian Rafferty,
Paul Spinale & Chad Olson
200 Medley Relay
206 Swimming 1996 Paul Spinale, Chad Olson,
Peter Bostrom & Leffie Crawford
400 Free Relay
207 Track and Field 1996 Kevin Asher Shot Put
208 Wrestling 1997 Tony Lorber 130 lb.
209 Wrestling 1997 Marc Kollerer HWT
210 Diving 1997 Eric Wilson Diving
211 Swimming 1997 Chad Olson, Carl Crawford,
Paul Spinale & Leffie Crawford
200 Medley Relay
212 Swimming 1997 Leffie Crawford 100 Butterfly
213 Swimming 1997 Leffie Crawford 50 Freestyle
214 Swimming 1997 Chad Olson 100 Freestyle
215 Track and Field 1997 Rick Lechleitner Pole Vault
216 Track and Field 1997 Mark Flowers Triple Jump
217 Wrestling 1998 Marc Kollerer HWT
218 Swimming 1998 Leffie Crawford 100 Freestyle
219 Swimming 1998 Leffie Crawford 50 Freestyle
220 Swimming 1998 Paul Spinale 200 IM
221 Swimming 1998 Paul Spinale 100 Backstroke
222 Swimming 1998 Paul Spinale, Justin Perry,
Carl Crawford & Leffie Crawford
200 Medley Relay
223 Wrestling 1999 Terrance Bernardo 152 lb.
224 Wrestling 2000 Jon Kollerer HWT
225 Golf 2000 Garrett Chaussard 72
226 Wrestling 2001 Rohaum Raji 119 lb.
227 Golf 2001 Casey Boome 75
228 Track and Field 2001 Tony Martinelli 800 m
229 Track and Field 2001 Noah Serbin Shot Put
230 Track and Field 2001 Tony Martinelli, Omar Lopez,
Angelo Fobbs-Valentino & Colin Gaul
4x400 m Relay
231 Wrestling 2002 Rohaum Raji 119 lb.
232 Wrestling 2002 Armand Sarvarian 152 lb.
233 Golf 2002 Patrick Nagle 68
234 Cross Country 2002 Dominic Vogl 15:52
235 Track and Field 2002 Angelo Fobbs-Valentino 200 m
236 Track and Field 2002 Paul Camaroto Pole Vault
237 Cross Country 2002 Dominic Vogl 15:52
238 Wrestling 2003 Rohaum Raji 125 lb.
239 Track and Field 2003 Angelo Fobbs-Valentino 400 m
240 Track and Field 2003 Chris Furnari 1600 m
241 Track and Field 2003 Dominic Vogl 3200 m
242 Track and Field 2003 Aven Wright Triple Jump
243 Wrestling 2004 Andrew Hutchison 160 lb.
244 Track and Field 2004 Angelo Fobbs-Valentino 400 m
245 Track and Field 2006 Joey Haggerty High Jump
246 Track and Field 2006 Kyle McLoughlin, Erik Van Ess,
Carlos Cano & Ben Bubenheim
4x400 m Relay
247 Wrestling 2006 Ray Baldonado HWT
248 Swimming 2006 Aaron Chhokar 100 Freestyle
249 Swimming 2006 Robert Griffin, Aaron Chokar,
Nick Poggetti & David Hermansen
200 Medley Relay
250 Wrestling 2007 Steve Spina 119 lb.
251 Wrestling 2007 Koa LamCenteio 125 lb.
252 Wrestling 2007 Andrew Guttas 171 lb.
253 Track and Field 2007 Oran Arms 1600 m
254 Track and Field 2007 Chuck Stimson 800 m
255 Wrestling 2008 Hanna Malak 189 lb.
256 Golf 2008 Dennis Carson 73
257 Track and Field 2008 Don Andre Clark, Nate Harvey,
Marquise Jones & DeLeon Eskridge
4x400 m Relay
258 Track and Field 2008 Patrick Bowler Triple Jump
259 Wrestling 2009 Travis Roberts 103 lb.
260 Wrestling 2009 JP Rastrullo 119 lb.
261 Wrestling 2009 Steven Touba 152 lb.
262 Tennis 2009 Spencer Talmadge Singles
263 Track and Field 2009 Don Andre Clark 100 m
264 Track and Field 2009 Don Andre Clark 200 m
265 Track and Field 2009 Ricky Rosario 400 m
266 Wrestling 2010 Travis Roberts 112 lb.
267 Wrestling 2010 Bo Hall 125 lb.
268 Wrestling 2010 Joey Lopez 215 lb.
269 Track and Field 2010 Ben Parodi Shot Put
270 Track and Field 2010 Juan Rodriguez 110 m High Hurdles
271 Wrestling 2011 Travis Roberts 119 lb.
272 Wrestling 2011 Luimere Hayes 152 lb.
273 Wrestling 2011 Tim Glauninger 215 lb.
274 Track and Field 2011 Zachary Mitchell 300 m Hurdles
275 Track and Field 2011 Ben Parodi Shot Put
276 Track and Field 2011 Dalyn Pacheco Triple Jump
277 Wrestling 2012 Travis Roberts 126 lb.
278 Wrestling 2012 Jerry DeLaRosa 132 lb.
279 Wrestling 2012 Chad Thodos 182 lb.
280 Wrestling 2012 Tim Glauninger 220 lb.
281 Cross Country 2012 Joey Berriatua 15:19
282 Wrestling 2013 Jerry DeLaRosa 132 lb.
283 Wrestling 2013 Chris Ippolito 160 lb.
284 Wrestling 2013 Chad Thodos 182 lb.
285 Diving 2013 Erik Clark Diving
286 Golf 2013 Isaiah Salinda 71
287 Track and Field 2013 Jonathan Beering Shot Put
288 Track and Field 2013 Arnie Sambel Discus
289 Track and Field 2013 Jeremiah Testa, Joey Berriatua, Zachary Mitchell & Kyle Orloff 4x400 m Relay
290 Wrestling 2014 Joey D'Agostino 220 lb.
291 Diving 2014 Erik Clark Diving
292 Track and Field 2014 Kyle Orloff 400 m
293 Track and Field 2014 Kyle Orloff 200 m
294 Track and Field 2014 Kelepi Lataimua 100 m
295 Track and Field 2014 Nick Jones, Jeremiah Testa,
Armon Plummer & Kyle Orloff
4x400 m Relay
296 Wrestling 2015 Erik Clark 160 lb.
297 Wrestling 2015 Dominick Christmas 195 lb.
298 Wrestling 2015 Felix Aberouette 220 lb.
299 Wrestling 2015 Joey D'Agostino HWT
300 Swimming 2015 Joe Kmak 100 Breaststroke
301 Track and Field 2015 Armon Plummer 300 m Hurdles
302 Track and Field 2015 Jordan Kenison Triple Jump
303 Wrestling 2016 Evan Jones 138 lb.
304 Wrestling 2016 Jaylyn Membreno 170 lb.
305 Wrestling 2016 Dominick Christmas 195 lb.
306 Track and Field 2016 Armon Plummer 300 m Hurdles
307 Track and Field 2016 Armon Plummer 400 m
308 Track and Field 2016 Jordan Kenison Triple Jump
309 Track and Field 2016 Noriega Moffett, Jeremiah Testa,
Scott Fitzpatrick & Armon Plummer
4x400 m Relay
310 Wrestling 2017 Rolando Pineda 120 lb.
311 Wrestling 2017 Evan Jones 138 lb.
312 Wrestling 2017 Evan Behrendt 182 lb.
313 Swimming 2017 Brooks Taner 200 Freestyle
314 Track and Field 2017 Scott Fitzpatrick 400 m
315 Track and Field 2017 Sammy Nofal Long Jump
316 Track and Field 2017 Parker McDonald Triple Jump
317 Track and Field 2017 Sai Patel High Jump
318 Track and Field 2017 Luke Meannle Discus
319 Track and Field 2017 Scott Fitzpatrick, Tyler Mak,
Anthony Ovalle & Brendon Carbullido
4x400 m Relay
320Wrestling2018Charles Matthews120 lb.
321Wrestling2018Jack Woods160 lb.
322Wrestling2018Marcellus EisonHWT